Καλώς ήρθατε στο Blog του Οδυσσέα! Καλή περιήγηση!

Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Τετάρτη 8 Αυγούστου 2012

Παναθηναϊκός – Μάδεργουελ 3-0

Το “τριφύλλι” επικράτησε της Μάδεργουελ με 3-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο και “τσέκαρε” το "εισιτήριο" για τα πλέι οφ του Τσάμπονς Λιγκ.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

83' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 3-0. Επέλαση από τα αριστερά του Σισοκό, που με όμορφο αριστερό πλασέ έκανε το 3-0

78' Τρίτη...
αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο σκόρερ Χριστοδουλόπουλος, στη θέση του ο Πετρόπουλος

77΄ Αλλαγή για τη Μάδεργουελ. Βγήκε ο Ντέιλι, μπήκε ο Χίνγκντον

75' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-0. Επέλαση του Μαυρία, που μπήκε στην περιοχή, ελίχθηκε σωστά κι έκανε το 2-0 με δεξί πλασέ σημαδεύοντας χαμηλά στη γωνία του Ράντολφ

2' Πρώτη αλλαγή της Μάδεργουελ. Βγήκε ο Όγιααμα, μπήκε ο Μακ Χιου

71' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Μπαίνουν Κατσουράνης και Μαυρίας και βγαίνουν αντίστοιχα Μαυρίας και Τοτσέ

65' Κίτρινη κάρτα στον Χάτσινσον

61΄ Κεφαλιά του Τοτσέ από κοντά, μετά από σέντρα του Σισοκό από τα αριστερά, απέκρουσε ο Ράντολφ.

58΄ Ζητά πέναλτι ο Σισοκό για χέρι σε σέντρα του από τα δεξιά. Υπήρξε παράβαση, αλλά ο Ελβετός διαιτητής έδωσε κόρνερ

50' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0. Καταπληκτικό φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, η μπάλα στη δεξιά πλευρά της εστίας του Ράντολφ που προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε ν΄ αντιδράσει

49΄ Σέντρα Σισοκό από τα αριστερά, πηδάει για την κεφαλιά ο Τοτσέ αλλά δεν μπορεί να την... πιάσει

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

38΄ Η Μάδεργουελ πίεσε για δύο λεπτά, προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις στην περιοχή του Παναθηναϊκού, "πατώντας" περιοχή. Καμία, όμως, δεν απείλησε επί της ουσίας τους γηπεδούχους

29' Πρώτη καλή φάση για την Μάδεργουελ. Το δεξί σουτ του Ντέιλι, εκτός περιοχής, το απέκρουσε ο Καρνέζης πέφτοντας στην αριστερή του γωνία.

Ο Ζεσουάλδο Φερέιρα έχει παράπονα από τη νωχελικότητα των ποδοσφαιριστών του και με φωνές τους ζητάει να παίξουν πιο ζωντανά

22' Σουτ του Τοτσέ από διαγώνια θέση, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και δεν απείλησε.

14' Μπαλιά του Σισοκό στην περιοχή, ο Βύντρα υπό πίεση αντιπάλου ακούμπησε ελάχιστα τη μπάλα και μπλόκαρε ο Ράντολφ.

Ο Σισοκό συνεχίζει με κεκτημένη ταχύτητα από τη Σκωτία και μόνο με φάουλ τον ανακόπτουν οι Σκωτσέζοι.

3' Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Τετ-α-τετ του Τοτσέ. Το αριστερό σουτ του Ισπανού καταλήγει άουτ.

1' Έναρξη του αγώνα. Στη σέντρα ο Παναθηναϊκός

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Μπουμσόνγκ, Μαρίνος, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Βελάσκες, Σισόκο, Βιτόλο, Ζεκά, Χριστοδουλόπουλος, Τοτσέ

Αναπληρωματικοί Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Μαυρίας, Φορναρόλι, Σεϊταρίδης, Πετρόπουλος, Κατσουράνης, Φουρλάνος

Μάδεργουελ: Ράντολφ, Χάμελ, Λο, Χάτσινσον, Χέιτλι, Ογιάμα, Μέρφι, Λέσλι, Ντάλει και Κούμινς. Στον πάγκο ο Χίγκτον

Αναπληρωματικοί Μάδεργουελ: Χόλις, Χίγκντον, ΜακΧιου, Καρσγουελ, Πέιτζ, Φράνσις Ανγκόλ, Εθέριγκντον