Καλώς ήρθατε στο Blog του Οδυσσέα! Καλή περιήγηση!

Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Πρώτο γκολ για τη Δόξα, τέταρτη νίκη για τους Κρητικούς (Εργοτέλης-Δόξα Δρ. 2-1)

Οι νεοφώτιστοι μετά από 495 λεπτά στη Σούπερ Λίγκα βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα αλλά αυτό το τέρμα δεν ήταν ικανό να τους δώσει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Εργοτέλης πήρε με το γκολ του Κατσικοκέρη την 4η φετινή του νίκη στο Παγκρήτιο.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τον...
Εργοτέλη αφού μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φραγκουλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το δρόμο της νίκης για τους Κρητικούς.

Παρά το ότι οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δέχτηκαν στο τέλος του πρώτου μέρους την ισοφάριση με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανακούδη.

Στο δεύτερο μέρος ο Εργοτέλης πίεσε, έψαξε το δεύτερο γκολ και το βρήκε με την κεφαλιά του Κατσικοκέρη στο 67'.

Η Δόξα δεν απείλησε ιδιαίτερα και έτσι υποχρεώθηκε στην 5η της φετινή ήττα, μένοντας στον 1 βαθμό.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου):Καβουσάκης, Βίσιο, Κουτσιανικούλης (65' Καρέλης), Σίλβα, Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης (90' Μπουχαλάκης), Κατσικοκέρης, Σαρρής, Γιαλούσης, Μπούντιμιρ (36' Λεάλ) , Κυριακίδης

Δόξα Δράμας (Μάκης Κατσαβάκης): Ρόκα, Τριποτσέρης, Κανακούδης, Βέρτζος, Γκαμπόρ (79' Τοπούζης),  Στεργιανός (35' Αμπουμπακάρι), Κατσικογιάννης, Σοϊλέδης, Λεάντρο, Καπέλ (46' Πιτσόκος), Αραβίδης