Καλώς ήρθατε στο Blog του Οδυσσέα! Καλή περιήγηση!

Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

“Λύγισε” στο Αγρίνιο ο ΟΦΗ Παναιτωλικός-ΟΦΗ 1-0

Την πρώτη του νίκη μετά από 4 αγώνες πέτυχε ο Παναιτωλικό επικρατώντας του ΟΦΗ με 1-0 χάρη στο τέρμα του Εντζεγκουέλε. Μοιραίος ο Μάντζιος για τους Κρητικούς.

Επιτέλους νίκη για τον Παναιτωλικό καθώς μετά από 4 αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει το τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το...
νεκρό διάστημα του ΟΦΗ μέχρι το 55΄και πέτυχαν το μοναδικό γκολ με την καρφωτή κεφαλιά του Εντζεγκουέλε στο 50ο λεπτό.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ πολύ νωρίτερα, ενώ είχε και δοκάρι με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντολεζάι στο 22΄.

Όσον αφορά τους Κρητικούς “ξύπνησαν” μετά το γκολ που δέχθηκαν. Η φάση του ματς έγινε στο 74ο λεπτό όταν μετά την κεφαλιά του Σίσιτς ο Μάντζιος βρέθηκε σε εξαιρετική θέση απέναντι από τον Μπλάζιτς αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού κράτησε το μηδέν.

Παναιτωλικός:Μπλάζιτς, Κουτρουμάνος, Εντζεγκελέ, Ντολεζάι, Άντι(81’ Παλαιολόγος), Μητρόπουλος, Μουμίν(60’ Κούσας), Μπουμάλ(46’ Καραμαλίκης), Θεοδωρίδης, Καμαρά, Χαριστέας.

ΟΦΗ:Κάρολ, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Γεωργίου, Μπουλούτ, Κάλαιτζιτς(83’Ουκάρ), Μπόντορ(69’ Βερόν), Λόπεθ(56’ Καμπάνταης), Σουμπίνιο, Σίσιτς, Μάντζιος.